Od danas postFESTUM: Filmovi koje niste stigli da pogledate na 50. FEST-u

U salama Doma omladine, Dvorane Kulturnog centra Beograda i Cineplexx Ušće Shopping center, publika će moći da uživa u nekim od najtraženijih filmskih naslova sa ovogodišnjeg festivala, među kojima su KOCKAR, VORTEKS, HEROJI, NITRAM, ELEKTRIČNI ŽIVOT LUJA VEJNA, GEJM, OPTUŽBA, ŠARLOTA O DŽEJN, SMRT ŽENSKAROŠA, SUNCOKRET, SUPERHEROJI, ZBORNICA, BELFAST i mnogi drugi.

Kompletan program može se naći na sajtu i društvenim mrežama FEST-a, kao i na sajtovima navedenih bioskopa.

Celokupan program je u nastavku.

DOM OMLADINE BEOGRADA


7. mart
17:30
RIZNICA / The Storage
Kina/Srbija
2021, 93’
R: Chen Danyan
Dokumentarni

20:00
EVOLUCIJA / Evolution
Nemačka/Mađarska
2021, 97’
R: Kornél Mundruczó
U: Annamária Láng, Lili Monori, Goya Rego
F: Kan, Solun

22:15
NEKA BUDE JUTRO / Let It Be Morning
Izrael/Francuska
2021, 101’
R: Eran Kolirin
U: Alex Bakri, Juna Suleiman, Salim Dau
F: Kan, Palm Springs

8. mart
17:30
INTRO FEST ZVEZDA / The Star
SAD/Izrael, 2021, 16’
R: Nadav Lapid
NEUKALJANA / Imaculat
Rumunija, 2021, 114’
R: Monica Stan, George Chiper
U: Ana Dumitrascu, Cezar Grumazescu, Ilona Brezoianu
F: Venecija, Stokholm

20:00
KOCKAR / The Card Counter
Velika Britanija/SAD
2021, 111’
R: Paul Schrader
U: Oscar Isaac, Tiffany Haddish, Willem Dafoe
F/N: Venecija, Valjadolid (Najbolji scenario)

22:15
MREŽA GOSPOĐE KOLINS / Madeleine Collins
Francuska/Belgija
2021, 103’
R: Antoine Barraud
U: Virginie Efira, Quim Gutiérrez, Jacqueline Bisset
F: Venecija, Čikago

 

9. mart

17:30
VUK / Wolf
Irska/Velika Britanija
2021, 99’
R: Nathalie Biancheri
U: Lily-Rose Depp, George MacKay, Paddy Considine

20:00
HEROJI / Heroes
Srbija
2021, 71’
R: Goran Nikolić
U: Mladen Sovilj, Todor Jovanović, Žarko Laušević

22:15
NITRAM
Australija
2021, 112’
R: Justin Kurzel
U: Caleb Landry Jones, Judy Davis, Anthony LaPaglia
F/N: Kan (Najbolji glumac)

 

10. mart

17:30
UKUS GLADI / A Taste of Hunger
Danska/Švedska, 2021, 104’
R: Christoffer Boe
U: Katrine Greis-Rosenthal, Nikolaj Coster-Waldau, Nicolas Bro

 

20:00
JAHAČI PRAVDE / Riders of Justice
Danska/Švedska, 2020, 116’
R: Anders Thomas Jensen
U: Mads Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas, Lars Brygmann

22:15
SVET POSLE NAS / Le monde après nous
Francuska, 2021, 85’
R: Louda Ben Salah
U: Aurélien Gabrielli,
Louise Chevillotte, Léon Cunha Da Costa

11. mart

17:30
HASANOVA ZAKLETVA / Baglilik Hasan
Turska, 2021, 147’
R: Semih Kaplanoglu
U: Umut Karadag, Filiz Bozok, Mahir Günsiray
F: Kan, Karlove Vari

20:00
ELEKTRIČNI ŽIVOT LUJA VEJNA / The Electrical Life of Louis Wain
Velika Britanija, 2021, 111’
R: Will Sharpe
U: Benedict Cumberbatch, Claire Foy, Taika Waititi

22:15
MALI TVIST / Twist à Bamako
Francuska/Kanada/Senegal 2021, 129’
R: Robert Guédiguian
U: Stéphane Bak, Alice Da Luz, Saabo Balde
F: Valjadolid

 

12. mart
17:30
TOČAK SREĆE I FANTAZIJE / Wheel of Fortune and Fantasy
Japan, 2021, 121’
R: Ryûsuke Hamaguchi
U: Kotone Furukawa, Hyunri, Kiyohiko Shibukawa, Fusako Urabe
F/N: Berlin (Srebrni medved-Nagrada žirija)

20:00
GEJM / The Game
Srbija/SAD, 2021, 93’
R: Ana Lazarević
U: Branislav Trifunović, Yousef Al Khaled, Boris Isaković
F: Toronto

22:15
NEVEROVATNO, ALI ISTINITO / Incroyable mais vrai
Francuska, 2022, 90’
R: Quentin Dupieux
U: Léa Drucker, Anaïs Demoustier, Benoît Magimel
F: Berlin

13. mart
17:30
OPTUŽBA / Les choses humaines
Francuska, 2021, 138’
R: Yvan Attal
U: Charlotte Gainsbourg, Ben Attal, Mathieu Kassovitz

20:00
SVE JE PROŠLO DOBRO / Tout s’est bien passé
Francuska, 2021, 113’
R: François Ozon
U: Sophie Marceau, André Dussollier, Charlotte Rampling
F: Kan, San Sebastijan

22:15
VORTEKS / Vortex
Francuska/Belgija, 2021, 135’
R: Gaspar Noé
U: Dario Argento, Françoise Lebrun, Alex Lutz
F: Kan, Karlove Vari

DVORANA KULTURNOG CENTRA BEOGRADA


7. mart
17:00
ŠARLOTA O DŽEJN / Jane par Charlotte Francuska/Velika Britanija 2021, 86’
R: Charlotte Gainsbourg
U: Jane Birkin, Charlotte Gainsbourg, Jo Attal
F: Kan, San Sebastijan
dokumentarni

19:30
DRUGI SVET / Un autre monde
Francuska, 2021, 96’
R: Stéphane Brizé
U: Vincent Lindon, Sandrine Kiberlain, Anthony Bajon

22:00
LATINSKA AMERIKA / America Latina
Italija/Francuska, 2021, 90’
R: Damiano D’Innocenzo, Fabio D’Innocenzo
U: Elio Germano, Astrid Casali
F: Venecija

9. mart
17:00
MORNAR SA PLANINA / O Marinheiro das Montanhas
Brazil/Francuska/Alžir, 2021, 95’
R: Karim Aïnouz
F: Kan, Karlove Vari
dokumentarni

19:30
VORTEKS / Vortex
Francuska/Belgija
2021, 135’
R: Gaspar Noé
U: Dario Argento, Françoise Lebrun, Alex Lutz
F: Kan, Karlove Vari

22:00
KRSTAŠKI POHOD: KAKO SPASITI PLANETU / La croisade
Francuska, 2021, 68’
R: Louis Garrel
U: Laetitia Casta, Louis Garrel, Joseph Engel
F: Kan, San Sebastijan

10. mart
17:00
SMRT ŽENSKAROŠA / Death of a Ladies’ Man
Kanada/Irska, 2020, 100’
R: Matt Bissonnette
U: Gabriel Byrne, Jessica Paré, Brian Gleeson

19:30
PREVARA / Tromperie
Francuska, 2021, 105’
R: Arnaud Desplechin
U: Denis Podalydès, Léa Seydoux, Emmanuelle Devos
F: Kan, Busan

22:00
EVOLUCIJA / Evolution
Nemačka/Mađarska
2021, 97’
R: Kornél Mundruczó
U: Annamária Láng, Lili Monori, Goya Rego
F: Kan, Solun

11. mart
17:00
BEZ TRAGOVA / Leave No Traces
Poljska/Češka, 2021, 160’
R: Jan P. Matuszynski
U: Tomasz Zietek, Sandra Korzeniak, Jacek Braciak
F: Venecija, Palm Springs

20:00
FANTAZIJE / Les fantasmes
Francuska, 2021, 102’
R: David Foenkinos, Stéphane Foenkinos
U: Denis Podalydès, Suzanne Clément, Monica Bellucci, Nicolas Bedos

22:00
UKUS GLADI / A Taste of Hunger
Danska/Švedska, 2021, 104’
R: Christoffer Boe
U: Katrine Greis-Rosenthal, Nikolaj Coster-Waldau, Nicolas Bro

12. mart
17:00
SUNCOKRET / Sunflower
Kazahstan, 2021, 97’
R: Elya Gilman
U: Erkebulan Dairov, Sloboda Mićalović, Kirill Käro

19:30
JAHAČI PRAVDE / Riders of Justice
Danska/Švedska, 2020, 116’
R: Anders Thomas Jensen
U: Mads Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas, Lars Brygmann

22:00
LINIJA / La ligne
Francuska/Belgija, 2022, 100’
R: Ursula Meier
U: Stéphanie Blanchoud, Valeria Bruni Tedeschi
F: Berlin

13. mart
17:00
EMIGRANTI / The Emigrants
Švedska/Danska, 2021, 148’
R: Erik Poppe
U: Gustaf Skarsgård, Sofia Helin, Tove Lo

19:30
SUPERHEROJI / Supereroi
Italija, 2021, 125’
R: Paolo Genovese
U: Alessandro Borghi, Flavio Parenti, Jasmine Trinca

22:00
ZBORNICA / The Staffroom
Hrvatska, 2021, 126’
R: Sonja Tarokić
U: Marina Redžepović, Stojan Matavulj, Nives Ivanković
F: Karlove Vari

CINEPLEXX UŠĆE SHOPPING CENTER, sala 2


7. mart
17:00
BERGMANOVO OSTRVO / Bergman Island
Francuska/Belgija/ Nemačka, 2021, 112’
R: Mia Hansen-Løve
U: Vicky Krieps, Tim Roth, Mia Wasikowska
F: Kan, Toronto

19:30
JAHAČI PRAVDE / Riders of Justice
Danska/Švedska, 2020, 116’
R: Anders Thomas Jensen
U: Mads Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas, Lars Brygmann

22:00
TRI SPRATA / Tre piani
Italija/Francuska, 2021, 119’
R: Nanni Moretti
U: Riccardo Scamarcio, Margherita Buy, Alba Rohrwacher
F: Kan, Toronto

8. mart
17:00
NESPOKOJAN / Les intranquilles
Belgija/Francuska, 2021, 117’
R: Joachim Lafosse
U: Leïla Bekhti, Damien Bonnard, Patrick Descamps
F: Kan, San Sebastijan

19:30
IZ AFRIKE S LJUBAVLJU / OSS 117: Alerte rouge en Afrique noire
Francuska/Belgija, 2021, 117’
R: Nicolas Bedos
U: Jean Dujardin, Pierre Niney, Natacha Lindinger

22:00
JEDNA SEKUNDA / One Second
Kina/Hong Kong, 2020, 104’
R: Yimou Zhang
U: Yi Zhang, Haocun Liu, Wei Fan
F: San Sebastijan, Toronto

 

9. mart

17:00
KRALJ SMEHA / Qui rido io
Italija/Španija, 2021, 133’
R: Mario Martone
U: Toni Servillo, Maria Nazionale, Cristiana Dell’Anna
F: Venecija

19:30
PLAN A
Nemačka/Izrael
2021, 109’
R: Doron Paz, Yoav Paz
U: August Diehl, Sylvia Hoeks, Michael Aloni

22:00
ZALAZAK SUNCA / Sundown
Francuska/Meksiko
2021, 83’
R: Michel Franco
U: Charlotte Gainsbourg, Tim Roth, Henry Goodman
F: Venecija, London, Čikago

10. mart
17:00
GRAD PROKLETIH / Hinterland
Austrija/Luksemburg
2021, 98’
R: Stefan Ruzowitzky
U: Murathan Muslu, Liv Lisa Fries, Marc Limpach
F/N: Lokarno (Nagrada publike), London

19:30
DAN MAJKE / Mothering Sunday
Velika Britanija, 2021, 104’
R: Eva Husson
U: Olivia Colman, Odessa Young, Colin Firth
F: Kan, Toronto, London

22:00
SVE JE PROŠLO DOBRO / Tout s’est bien passé
Francuska, 2021, 113’
R: François Ozon
U: Sophie Marceau, André Dussollier, Charlotte Rampling
F: Kan, San Sebastijan

11. mart
17:00
DŽOKEJ / Jockey
SAD, 2021, 94’
R: Clint Bentley
U: Clifton Collins Jr, Molly Parker, Moises Arias
F: Sandens, Toronto

19:30
KOCKAR / The Card Counter
Velika Britanija/SAD
2021, 111’
R: Paul Schrader
U: Oscar Isaac, Tiffany Haddish, Willem Dafoe
F/N: Venecija, Valjadolid (Najbolji scenario)

22:00
PAKT / Pagten
Danska, 2021, 115’
R: Bille August
U: Birthe Neumann, Simon Bennebjerg, Nanna Skaarup Voss

12. mart
17:00
SUPERHEROJI / Supereroi
Italija, 2021, 125’
R: Paolo Genovese
U: Alessandro Borghi, Flavio Parenti, Jasmine Trinca

19:30
BELFAST
Velika Britanija, 2021, 98’
R: Kenneth Branagh
U: Judi Dench, Caitriona Balfe, Jamie Dornan
F/N: Zlatni globus (Najbolji scenario)

22:00
PILOT / Letchik
Rusija, 2021, 105’
R: Renat Davletyarov, Cindy Robinson
U: Maksim Emelyanov, Pyotr Fyodorov, Michael Ihnow

13. mart

17:00
DAN ZASTAVE / Flag Day
SAD
2021, 109’
R: Sean Penn
U: Josh Brolin, Sean Penn, Dylan Penn, Regina King

19:30
ELEKTRIČNI ŽIVOT LUJA VEJNA / The Electrical Life of Louis Wain
Velika Britanija, 2021, 111’
R: Will Sharpe
U: Benedict Cumberbatch, Claire Foy, Taika Waititi

22:00
TOČAK SREĆE I FANTAZIJE / Wheel of Fortune and Fantasy
Japan, 2021, 121’
R: Ryûsuke Hamaguchi
U: Kotone Furukawa, Hyunri, Kiyohiko Shibukawa, Fusako Urabe
F/N: Berlin (Srebrni medved-Nagrada žirija)

 

 

Izvor: Naxi Media Mix-FEST PR
Foto: Bigstock-OdessaA_L

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *